Координирано универзално време: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Брише: tt:UTC (deleted)
с (r2.7.1+) (Бот Менува: ca:Temps universal coordinat)
с (Бот Брише: tt:UTC (deleted))
[[tl:Pandaigdigang Batayan ng Oras]]
[[ta:ஒருங்கிணைக்கப்பட்ட சர்வதேச நேரம்]]
[[tt:UTC]]
[[th:เวลาสากลเชิงพิกัด]]
[[tg:Вақти Ҳамоҳангсозии Ҷаҳонӣ]]
85.496

уредувања

Прегледник