Разлика помеѓу преработките на „Истарска жупанија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement | name = ''Истарска жупанија'' | native_name = Istarska županija {{hr icon}} Article...)
 
 
==Извор==
* ЦД-ром: "Насеља и становништво РХ од 1857-2001. године", ИздањеИздание Државногна заводаДржавниот завод за статистикустатистика при РепубликеРепублика ХрватскеХрватска, Загреб, 2005.
 
* ЦД-ром: "Насеља и становништво РХ од 1857-2001. године", Издање Државног завода за статистику Републике Хрватске, Загреб, 2005.
 
== Видете уште и ==

Прегледник