Прејди на содржината

Ореовец: Разлика помеѓу преработките

Додадени 202 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Ореовец преместена како Ореовец (Порече))
 
сНема опис на уредувањето
#redirect [[Ореовец (Порече)]]може да се однесува на:
 
*[[Ореовец (Порече)]], село во Порече
*[[Ореовец (Прилепско)]], село во околината на [[Прилеп]]
 
{{појаснување}}