Прејди на содржината

Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
* [[Канас (покраина)|Канас]] ([[Јанаока]])
* [[Канчис (покраина)|Канчис]] ([[Сикуани]])
* [[Чумбивилкас (покраина)|Чумбивилкас]] ([[Санто Томас (Перуград)|Санто Томас]])
* [[Куско (покраина)|Куско]] ([[Куско]])
* [[Еспинар (покраина)|Еспинар]] ([[Еспинар]])
* [[Паукартамбо (покраина)|Паукартамбо]] ([[Паукартамбо (Паукартамбо)|Паукартамбо]])
* [[Киспиканчи (покраина)|Киспиканчи]] ([[Уркос]])
* [[УрабамбаУрубамба (покраина)|УрабамбаУрубамба]] ([[УрабамбаУрубамба (Перуград)|Урабамба]])
 
== Наводи ==