Разлика помеѓу преработките на „Горноџумајски случувања“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
Според второто гледиште, [[Иван Михајлов]] под превезот на одмазда за убиството на Тодор Александров, а под обвинение дека тие го сториле тоа, сакал да се пресмета со левицата во Организацијата, предводена од [[Александар Василев - Алеко Паша|Алеко Василев]] и [[Георги Атанасов]] и со раководството на емигрантската [[Илинденска организација]] во [[Бугарија]].
 
== Хронологија ==
 
== Извори ==

Прегледник