Разлика помеѓу преработките на „Динчо Вретенаров“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
| роден-дата = ?
| роден-место = {{роден во|Спатово}}, [[Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|15|септември|19301924}}
| починал-место = {{починал во|Генерал Тодоров (Петричко)}}, [[Бугарија]]
}}

Прегледник