Прејди на содржината

Состојба на материјата: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: sn:Misandu yeMbato
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Брише: ia:Stato de materia (deleted))
с (Бот Додава: sn:Misandu yeMbato)
[[ca:Estat de la matèria]]
[[cs:Skupenství]]
[[sn:Misandu yeMbato]]
[[de:Aggregatzustand]]
[[et:Agregaatolek]]
1.410

уредувања