Разлика помеѓу преработките на „Класична архитектура“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Archhistory}}
'''Класичната архитектура''' се дели на:
* '''[[Старогрчка архитектура]]''' пред времето на [[Александар Македонски]]
== Наводи ==
* Sir John Summerson. ''The Classical Language of Architecture''.
 
 
{{историја на архитектурата}}
 
[[Категорија:Историја на архитектурата]]

Прегледник