Разлика помеѓу преработките на „Огнена Земја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 100 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{coord|54|6|6|S|68|36|9|W|display=title}}
{{Координате|54_6_6_S_68_36_9_W_type:isle_region:AR_region:CL|54° 6' 6" ЈГ Ш, 68° 36' 9" ЗГД}}
[[Слика:Cities_of_Tierra_del_Fuego.png|мини|десно|Мапа на градовите на Огнената Земја]]
'''Огнена Земја''' ({{lang-es|Isla Grande de Tierra del Fuego}}) е група на острови на крајниот југ на [[Јужна Америка]] од кој е е одвоен [[Магеланов Проток|Магелановиот Проток]], со вкупна површина од 73,753 km².

Прегледник