Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
|{{flagicon|Полска}} [[Трка околу Полска 2011|Трка околу Полска]]
|31 Јул - 6 Авг
|{{flagathlete|[[Петер Саган]]|SVKСВК}} <br/>(100 бод)
|{{flagathlete|[[Даниел Мартин (велосипедист)|Даниел Мартин]]|ИРС}} <br/>(80 бод)
|{{flagathlete|[[Марко Маркато]]|ИТА}} <br/>(70 бод)
|{{flagathlete|[[Едвалд Боасон Хаген]]|НОР}} <br/>(80 бод)
|{{flagathlete|[[Гералд Циолек]]|ГЕР}} <br/>(60 бод)
|{{flagathlete|[[Борут Божич]]|SLOСЛО}} <br/>(50 бод)
|40, 30, 22, 14, 10, 6, 2
|align=center| нема
|{{flagicon|Франција}} [[ГП Уест-Франција 2011|ГП Уест-Франција]]
|28 Авг
|{{flagathlete|[[Грега Боле]]|SLOСЛО}} <br/>(80 бод)
|{{flagathlete|[[Сајмон Геранс]]|АВС}} <br/>(60 бод)
|{{flagathlete|[[Томас Воклер]]|ФРА}} <br/>(50 бод)
|6, 4, 2, 1, 1
|-
|{{flagicon|Италија}} [[Џиро ди ЛомбардиаЛомбардија 2011|Џиро ди ЛомбардиаЛомбардија]]
|15 Окт
|(100 бод)
== Поредок ==
 
За промена од претходните години, само возачите од [[UCI ProTeam]] може да освојуваат поенопоени за светскиот пласман.<ref>[http://www.uciworldtour.com/Modules/BUILTIN/getObject.asp?MenuId=MTcxNw&ObjTypeCode=FILE&type=FILE&id=34028&LangId=1 UCI Велосипедски регулативи за оваа година (поглавје X)]</ref>
 
По [[ГП Уест-Франција 2011|ГП Уест-Франција]], но не вклучувајќи ги резултатите од [[Вуелта а Еспања 2011|Вуелта а Еспања]], ова е поредокот:[http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MjExMw&LangId=1]
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Светска турнеја UCI}}
 
{{DEFAULTSORT:2011 Uci World Tour}}

Прегледник