Кагошима (префектура): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Префектура Кагошима Менува: tr:Kagoşima ili)
Нема опис на уредувањето
{{coord|31|23|59|N|130|30|59|E|display=title}}
[[Слика:Map_of_Japan_with_highlight_on_46_Kagoshima_prefecture.svg|мини|десно|200п|Локацијата на префектурата Кагошима]]
'''Кагошима''' ([[Јапонски јазик|Јапонскијапонски]]:鹿児島県; ''Kagoshima-ken'') е [[Префектури во Јапонија|префектура]] во [[Јапонија]] која се наоѓа на островот [[Кјушу]]. Главени град е [[Кагошима]].
 
== Надворешни врски ==

Прегледник