Прејди на содржината

Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Додава: fa:الکساندر یکم روسیه)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Династија Романови]]
[[Категорија:Православни монарси]]
[[Категорија:Европски монарси од 19 век]]
 
[[af:Aleksander I van Rusland]]