Разлика помеѓу преработките на „Петар Ангелов (ВМРО)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Османлиската империја,)
с
наставка= |
роден-дата= {{роден на|||1895}} |
роден-место= [[Гражден]], [[Османлиска империја,]] |
починал-дата= {{починал на|28|јуни|1932}} |
починал-место= {{починал во|Хасково|}}, [[Бугарија]] |
5.612

уредувања

Прегледник