Балеарски Острови: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: ga:Oileáin Bhailéaracha; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Балеарска острва)
с (r2.7.2) (Бот Менува: ga:Oileáin Bhailéaracha; козметички промени)
{{Infobox settlement
| name = Balearic Islands
| native_name = {{lang|ca|''Illes Balears''}} <br />{{lang|es|''Islas Baleares''}}
| official_name = {{lang|ca|''Illes Balears''}}{{ref|a|1}}
| other_name =
| population_blank1 = [[Список на Шпански автономни покраини по популација|14-та]] (2.3% of Spain)
| population_density_km2 = auto
| population_demonym = [[Балеарци]]<br /> ''balear'' (m/f)<br />''balear'' (m/f)
<!-- time zone(s) -->
|timezone = [[Central European Time|CET]]
| blank_info_sec1 = [[Каталонски јазик|Каталонски]] и [[Шпански јазик|Шпански]]
| blank1_name_sec1 =
| blank1_info_sec1 = 1 март 1982<br />1 март 2007
<!-- legislature -->
| blank_name_sec2 = Легислатура
[[fr:Îles Baléares]]
[[fy:Balearen]]
[[ga:Na hOileáinOileáin Bhailéaracha]]
[[gv:Ny h-Ellanyn Balearagh]]
[[gd:Na h-Eileanan Balèarach]]

Прегледник