Разлика помеѓу преработките на „Прва балканска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
превод
с
с (превод)
|conflict=Прва балканска војна
|partof=[[Балкански војни]]
|image=[[File:Балканот против тиранинот (тирани против тиранин).png|thumb|'Ослободители'Балканот против поробувачтиранинот]]
|caption=
|date=[[8 октомври (настани)|8 октомври]] [[1912]] - [[30 мај (настани)|30 мај]] [[1913]]
5.612

уредувања

Прегледник