Прејди на содржината

Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: sr:Османије (вилајет)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: pl:Osmaniye (prowincja))
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Османије (вилајет))
[[ru:Османие (ил)]]
[[ckb:پارێزگای عوسمانیە]]
[[sr:Османије (вилајет)]]
[[sv:Osmaniye (provins)]]
[[tg:Вилояти Османие]]
34.422

уредувања