Каваја: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: thumb|270px|Џамија и саат-кула во Каваја '''Каваја''' ({{lang-sq|Kavajë}}) е гр...)
 
Нема опис на уредувањето
 
{{Градови во Албанија}}
{{никулец-Албанија-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Албанија]]

Прегледник