Прејди на содржината

Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 102 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
'''Даниел Московски''' бил [[кнез]] на [[Москва]] во периодот од [[1263]] година. Тој бил син на [[Александар Невски]] и прв [[кнез]] на [[Москва]].
 
{{Руски владетели}}
{{Русија-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:Монарси на Московското кнежество]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Големи руски кнезови]]
[[Категорија:Родени во 1263 година]]
[[Категорија:Починати во 1303 година]]
[[Категорија:Руски светци]]
[[Категорија:Христијански светци од 14 век]]