Прејди на содржината

Категорија:Ахајско Кнежевство: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава {{Ризница-врска|Principality of Achaea}}
(Создадена страница со: Категорија:Благородни јурисдикции на крстоносните држави [[Категорија:Земји насле...)
 
с (Бот Додава {{Ризница-врска|Principality of Achaea}})
[[en:Category:{{Ризница-врска|Principality of Achaea]]}}
 
[[Категорија:Благородни јурисдикции на крстоносните држави]]
[[Категорија:Земји наследнички на Византиската империја на Балканскиот полуостров]]
 
[[cs:Kategorie:Achajská knížata]]
[[en:Category:Principality of Achaea]]
[[el:Κατηγορία:Πριγκιπάτο της Αχαΐας]]
[[en:Category:Principality of Achaea]]
[[fr:Catégorie:Principauté d'Achaïe]]
[[ja:Category:アカイア公国]]
58.155

уредувања