Разлика помеѓу преработките на „Сун-цу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 431 бајт ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Според некои Сун-цу бил предок на [[Сун Кван]], основоположникот на [[Ву (кралство)|кралството Ву]], кое било едно од трите сопернички супер-династии за времето на [[Три Кралства|Трите Кралства]].
 
== Споменик во Скопје ==
== Занимливости ==
Сун-цу е претставен на 2,5-метарска скулптура на фасадата на [[Министерство за надворешни работи на Република Македонија|Министерството за надворешни работи на Република Македонија]] во [[Скопје]], меѓу останатите статуи на странски државници и дејци што ја красат надворешноста на ова здание<ref>{{цитирање вести|url=http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=C653D197E20EC242B23200FD599ADB91|title=Новата фасада ќе ја красат скулптури на странски државници|last=Ивановска|first=Јорданка|date=31 јули 2011|publisher=[[Дневник (дневен весник)|Дневник]]|accessdate=2 август 2011}}</ref>.
 
== Поврзано ==

Прегледник