Прејди на содржината

Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Додадени 33 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox Peru region |official name=Куско |native name=''Cuzco'' |image = Peru Machu Picchu Sunrise 2.jpg |imagesize = 200px |image_captio...)
 
Нема опис на уредувањето
 
{{Перу-никулец}}
{{Региони во Перу}}
 
[[Category:Региони во Перу]]