Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 124 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
Нема опис на уредувањето
опис= француски математичар и статистичар |
наставка= |
роден-дата=[[28({{роден на|28|август]] [[|1796]]}} |
роден-место={{роден во|Париз|Франција}} |
починал-дата= [[19{{починал на|19|октомври]] [[|1878]]}}) |
починал-место= [[Париз]],{{починал [[во|Париз|Франција]]}} |
}}
 
{{col-end}}
{{Никулец}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Биенаме}}
 
[[Категорија:МатематичариФранцуски математичари]]
 
[[de:Irénée-Jules Bienaymé]]

Прегледник