Прејди на содржината

Јоханес Гутенберг: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Брише: arz:جوتينبريج)
Нема опис на уредувањето
|birth_date = {{circa}} 1398
|birth_place = [[Мајнц]], денешна Германија
|death_date = ({{deathпочинал dateна|14683|2февруари|3|mf=y1468}} (aged about 70)
|death_place = [[Мајнц]], денешна Германија
|death_cause