Разлика помеѓу преработките на „Јаника Балаж“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 229 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
(file)
с
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[File:Janika-Balazs Lukino.jpg|thumb|left|Јаника Балаж ([[унг.]] ''Janika Balázs''), роден e во [[Лукино Село]] кај [[Зрењанин]].]]
[[Податотека:Janika balaz.jpg|мини|десно|150п|Споменикот на Јаника Балаж во [[Нови Сад]]]]
'''Јаника Балаж''' ([[унг.]] ''Janika Balázs''), ({{роден на|23|декември|1925}} во [[Лукино Село]] кај [[Зрењанин]] – {{починал на|12|ноември|1988}} во {{починал во|Нови Сад|}}) бил прочуен [[тамбура]]ш од [[Војводина]], [[Србија]].

Прегледник