Географски координатен систем: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2) (Бот Додава: mzn:دستگاه مختصات جغرافیایی; козметички промени
с (r2.6.4) (Бот Додава: mhr:Географик координат-влак)
с (r2.7.2) (Бот Додава: mzn:دستگاه مختصات جغرافیایی; козметички промени)
За целосно да се определи некоја локација на земјата, мора исто така и да се определи нејзината висина во однос на нивото на морето. За локации кои се наоѓаат под морското ниво се користи центарот на земјата како референтна точка.
 
== Поврзано ==
* [[Геокодирање]]
* [[Геоозначување]]
[[mr:भौगोलिक गुणक पद्धती]]
[[arz:نظام تحديد المكان الجغرافى]]
[[mzn:دستگاه مختصات جغرافیایی]]
[[ms:Sistem koordinat geografi]]
[[nah:Cemonocāyōtl cemānāhuacāyōcopa]]

Прегледник