Разлика помеѓу преработките на „Општ договор за царини и трговија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (robot Adding: bg, nl, pl, sv, tr Removing: he Modifying: it)
'''Генерален Договор за Трговија и Царини''' (скратено '''ГДТЦ''') функционира како темел на трговскиот систем на [[Светската Трговска Организација]] и останува во сила, иако договорот од [[1995]] содржи обновена верзија со цел да ја замени оригиналната од [[1947]].
 
[[Категорија:Светска трговска организација]]
 
[[bg:Общо споразумение за Тарифите и Търговията (ГАТТ)]]
Анонимен корисник

Прегледник