Разлика помеѓу преработките на „Генерален Договор за Трговија и Царини“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
robot Adding: bg, nl, pl, sv, tr Removing: he Modifying: it
с
с (robot Adding: bg, nl, pl, sv, tr Removing: he Modifying: it)
'''Генерален Договор за Трговија и Царини''' (скратено '''ГДТЦ''') функционира како темел на трговскиот систем на [[Светската Трговска Организација]] и останува во сила, иако договорот од [[1995]] содржи обновена верзија со цел да ја замени оригиналната од [[1947]].
 
[[bg:Общо споразумение за Тарифите и Търговията (ГАТТ)]]
[[de:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[en:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[fr:Accord général sur les tarifs douaniers et le commerce]]
[[it:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[he:גאט"ט]]
[[ja:関税および貿易に関する一般協定]]
[[it:General Agreement On Tariffs And Trade]] [[ja:関税および貿易に関する一般協定]]
[[nl:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[vi:Hiệp ước chung về thuế quan và mậu dịch]]
[[pl:GATT]]
[[sv:GATT]]
[[tr:GATT]]
[[vi:Hiệp ước chung về thuế quan và mậu dịch]]
2.249

уредувања

Прегледник