Разлика помеѓу преработките на „Галилејско Море“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Мориња]]
[[Категорија:ГеографијаХидрографија на Израел]]
[[Категорија:ГеографијаХидрографија на Сирија]]
[[Категорија:ГеографијаХидрографија на Јордан]]
[[Категорија:Христијанство во Израел]]
[[Категорија:Места од Новиот Завет]]

Прегледник