СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
|настава на =
|адреса=
|актуелен директор=[[Зоран Џорлев]]
|веб=ilijanikolovskilujsk.schools.edu.mk
}}
== Познати личности кои предавале во ова училиште ==
*[[Зуица Лазова]] - македоска фолк пејачка
*[[Зоран Џорлев]] - македонски музичар и виолинист
 
== Надворешни врски ==
* http://ilijanikolovskilujsk.schools.edu.mk Веб страница на училиштето

Прегледник