Разлика помеѓу преработките на „Тувалу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Main|Култура на Тувалу}}
 
Традиционалниот начин на живот на ТувалиТувалу сè уште е зачуван. Секоја фамилија има свои задачи поврзани со доброто на заедницата. Вештините на фамилиите се пренесувани од татко на син.
 
Традиционалната храна на Тувалу е [[пулака]], [[морски плодови]], [[банана|банани]], [[кокос]]ови ореви и [[Свиња|свинско]] месо.

Прегледник