Турбе: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 119 бајти ,  пред 14 години
с
+interwiki
Нема опис на уредувањето
с (+interwiki)
[[Категорија:Архитектура]]
[[Категорија:Исламска уметност во Македонија]]
 
[[az:توربه]]
[[bg:Тюрбе]]
[[de:Türbe]]
[[en:Turbe]]
[[fr:Turbe]]
[[nl:Türbe]]
[[sv:Türbe]]
[[tr:Türbe]]
620

уредувања

Прегледник