Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.6.4) (Бот Менува: sv:1984 (roman)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: tr:Bin Dokuz Yüz Seksen Dört)
с (r2.6.4) (Бот Менува: sv:1984 (roman))
[[sh:Nineteen Eighty-Four]]
[[fi:Vuonna 1984]]
[[sv:1984 (bokroman)]]
[[th:หนึ่ง-เก้า-แปด-สี่]]
[[tr:Bin Dokuz Yüz Seksen Dört]]
127.201

уредување

Прегледник