Разлика помеѓу преработките на „Машка ракометна репрезентација на Исланд“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
(Создадена страница со: {{Infobox National handball team | Name = Исланд | Badge = | | Nickname = ''Strákarnir okkar'' („На...)
 
с (Бот: козметички промени)
| Badge = |
| Nickname = ''Strákarnir okkar'' („Наши момци“)
| Association = [[Исландски Ракометен Сојуз]]<br />(''Handknattleikssamband Íslands'')
| Coach = [[Гудмундур Гудмудсон (ракометар)|Гудмундур Гудмудсон]]
| Assistant coach = Оскар Бјарни Оскарсон
{{Европа по тема|Машка ракометна репрезентација на}}
 
[[CategoryКатегорија:Ракомет во Исланд]]
[[CategoryКатегорија:Ракометни репрезентации|Исланд]]
 
[[ar:منتخب آيسلندا لكرة اليد]]
170

уредувања

Прегледник