Прејди на содржината

Анаполис (Мериленд): Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Анаполис (Мериленд))
с (Бот: козметички промени)
'''Мериленд''' ({{lang-en|Marylend}}) е главен град на американската сојузна држава [[Мериленд]]. Според пописот извршен во 2010 година, во градот живееле 38,394 жители
 
== Надворешни врски ==
[http://www.annapolis.gov Официјален веб портал на градот]
{{Commonscat|Annapolis, Maryland}}
[[ht:Anapolis (Merilann)]]
[[ku:Annapolis (Maryland)]]
[[mrj:Аннаполис (Мэриленд)]]
[[la:Annapolis]]
[[lv:Anapolisa]]
[[nn:Annapolis]]
[[oc:Annapòlis]]
[[mrj:Аннаполис (Мэриленд)]]
[[uz:Annapolis]]
[[pnb:ایناپولس]]
170

уредувања