Разлика помеѓу преработките на „Андреас Ловердос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
{{Infobox Officeholder
|name = Андреас Ловердос<br /><small>Ανδρέας Λοβέρδος</small>
|honorific-suffix = <br /><small>[[Пратеник]]</small>
| image =
|imagesize =
| caption =
| office =
| primeminister1 = [[Јоргос Папандреу (помладиот)|Јоргос Папандреу ]]
| president1 = [[Каролос Папуљас]]
| term_start = 9 април 2000
| term_end =
| office2 = [[Министер за труд и социјална политика на Грција|Министер за труд и социјална политика ]]
| term_start2 = 7 октомври 2009
| term_end2 = 7 септември 2010
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ловердос}}
 
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Членови на Грчкиот парламент (2000-2004)]]
 
[[de:Andreas Loverdos]]
[[en:Andreas Loverdos]]
[[el:Ανδρέας Λοβέρδος]]
[[en:Andreas Loverdos]]
[[fr:Andréas Lovérdos]]
[[uk:Андреас Ловердос]]
170

уредувања

Прегледник