Разлика помеѓу преработките на „Јохан Фридрих Пфаф“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
| alma_mater = [[Гетингенски универзитет]]
| doctoral_advisor = [[Абрахам Готхелф Кестнер]]
| doctoral_students = [[Карл Фридрих Гаус]]<br />[[Август Фердинанд Мебиус]]
| known_for = [[пфафијан]]и
| prizes =
 
== Надворешни врски ==
* {{MacTutor Biography|id=Pfaff}}
* {{MathGenealogy|id=18230}}
 
{{Лични податоци
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Пфаф, Јохан Фридрих}}
 
[[Категорија:Математичари од 18 век]]
[[Категорија:Математичари од 19 век]]
170

уредувања

Прегледник