Повикувачки број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 47 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Телефонија (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Повикувачки број''' (или ''предброј'') е низа од од броеви што се избираат за да ...)
 
с (Брзо додавање категорија Телефонија (со користење на HotCat))
[[vls:Zonenummer]]
[[zh:电话号码分类计划]]
 
[[Категорија:Телефонија]]
3.890

уредувања

Прегледник