Централна банка на Иран: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бришење на "Bank_markazi.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoodward|Jameslwoodwa
сНема опис на уредувањето
с (Бришење на "Bank_markazi.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoodward|Jameslwoodwa)
{{Политика на Иран}}
 
[[Податотека:Bank_markazi.jpg|thumb|250px|лево|„Маркази“ - централната банка во [[Техеран]]]]
 
'''Централната банка на Иран''' ([[фарси]] -''بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران'', [[англиски]] -''Bank Markazi Jomhouri Islami Iran'') е [[централна банка]] на [[Иран]].

Прегледник