Разлика помеѓу преработките на „Векторски простор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: ar:فراغ اتجاهي
с (Бот Менува: vec:Spasio vetorial)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ar:فراغ اتجاهي)
[[Категорија:Математика]]
 
[[ar:فضاءفراغ شعاعياتجاهي]]
[[bn:সদিক রাশির বীজগণিত]]
[[zh-min-nan:Hiòng-liōng khong-kan]]
24.517

уредувања

Прегледник