Бели дробови: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: sa:फुफ्फुसः
с (r2.7.1) (Бот Додава: fy:Longen)
с (Бот Додава: sa:फुफ्फुसः)
[[sw:Mapafu]]
[[ku:Pişik]]
[[mrj:Шоды]]
[[la:Pulmo]]
[[lv:Plaušas]]
[[nn:Lunge]]
[[oc:Palmon]]
[[mrj:Шоды]]
[[uz:Oʻpka]]
[[pag:Bala]]
[[qu:Surq'an]]
[[ru:Лёгкие]]
[[sa:फुफ्फुसः]]
[[sco:Buffs]]
[[sq:Mushkëria]]
8.502

уредувања

Прегледник