Разлика помеѓу преработките на „Бахами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: mrj:Багамвлӓ; козметички промени)
с
|image_coat = Coat of arms of Bahamas.png
|image_map = LocationBahamas.svg
|national_motto =''„Напред, нагоре, понатакапонатаму, заедно“''<br /><small>(анг. ''"Forward, Upward, Onward, Together"'')</small>
|national_anthem = "[[Напред, Бахами]]" <br /><small>(анг. "''March on, Bahamaland''")</small>
|royal_anthem = "[[Боже, чувај ја кралицата]]"<br /><small>(анг. "''God, save the Queen''")</small>
|official_languages = [[англиски јазик|англиски]]
|regional_languages = [[бахамски креолски јазик|бахамски креолски]]
|capital = [[Насау]]
|largest_city = главниот град
|government_type = парламентарна и [[уставна монархија]]
|leader_title1 = [[Монарх на Бахамите|Монарх]]
|leader_name1 = [[Елизабета II]]

Прегледник