Прејди на содржината

Атмосферски притисок: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: te:వాతావరణ పీడనం
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:فشار هوا)
с (r2.7.1) (Бот Додава: te:వాతావరణ పీడనం)
[[fi:Ilmanpaine]]
[[sv:Lufttryck]]
[[te:వాతావరణ పీడనం]]
[[th:ความกดอากาศ]]
[[uk:Атмосферний тиск]]
86.434

уредувања