Разлика помеѓу преработките на „Втора заливска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
|combatant1={{flagicon|USA}} [[САД]]
|combatant2={{flagicon|Iraq}} [[Ирак под Садам Хусеин]]<br/>{{flagicon image|Flag of al-Qaeda in Iraq.svg}} [[Ал Каеда во Ирак]]
|commander1={{flagicon|USA}} [[Барак Обама]]<br/>{{flagicon|USA}} [[Џорџ В. Буш]]<br/>{{flagicon|USA}} [[Џорџ В. Касеј]]<br/>{{flagicon|UK}} [[Џон Купер]]<br/>{{flagicon|UK}} [[Енди Салмон]]<br/>{{flagicon|UK}} [[Ричард Ширеф]]
|commander2={{flagicon|Iraq}} [[Тарик Азис]]<br/>{{flagicon|Iraq}} [[Садам Хусеин]]
|strength1= 1,355,000 +
Анонимен корисник

Прегледник