Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 9 години
с
r2.5.5) (Бот Менува: fr:Tambour (instrument)
с (r2.7.1) (Бот Додава: hi:ड्रम)
с (r2.5.5) (Бот Менува: fr:Tambour (instrument))
[[fa:طبل]]
[[hif:Dhol]]
[[fr:Tambour (musiqueinstrument)]]
[[fy:Tromme]]
[[gl:Tambor]]
[[arz:طبله]]
[[ms:Dram]]
[[ro:Tobă]]
[[my:စည်]]
[[nah:Huēhuētl]]
[[pl:Bęben (muzyka)]]
[[pt:Tambor]]
[[ro:Tobă]]
[[qu:Wankar]]
[[ru:Барабан]]
43.100

уредувања

Прегледник