Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Кисела Вода''' е населба во Скопје. Таа е седиште на Општина Кисела Вода која има ...)
 
'''Кисела Вода''' е населба во [[Скопје]]. Таа е седиште на [[Општина Кисела Вода]] која имазафаќа површина од 43 километри квадратни и население од 57.236 жители, од кои 50.702 се [[Македонци]].
== Поврзано==

Прегледник