Прејди на содржината

Мидвејски Атол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: fa:جزیره مرجانی میدوی
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Мідўэй)
с (r2.7.1) (Бот Менува: fa:جزیره مرجانی میدوی)
[[eo:Midvejinsuloj]]
[[eu:Midway atoloia]]
[[fa:جزایرجزیره مرجانی میدوی]]
[[fr:Îles Midway]]
[[gl:Atol de Midway]]
[[hu:Midway-atoll]]
[[ms:Atol Midway]]
[[ro:Atolul Midway]]
[[nl:Midway (eiland)]]
[[ja:ミッドウェー島]]
[[pl:Midway]]
[[pt:Atol Midway]]
[[ro:Atolul Midway]]
[[ru:Мидуэй]]
[[simple:Midway Atoll]]
24.517

уредувања