Прејди на содржината

Состојба на материјата: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: yi:צושטאנד פון מאטעריע
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: yi:צושטאנד פון מאטעריע)
[[vi:Trạng thái vật chất]]
[[war:Estado han materya]]
[[yi:צושטאנד פון מאטעריע]]
[[zh:物质状态]]
86.434

уредувања