Едноклеточен организам: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
;Примери:
[[Податотека:Ventricaria ventricosa.JPG|мини|''Valonia ventricosa'']]
*''[[Valonia ventricosa]]'' - со пречник од 1 до 4 см е меѓу најголемите едноклеточни организми.<ref name="becky">{{цитирани вести|last=BauerБауер |first=BeckyБеки|title=Волшебни топки во морето|url=http://www.allatsea.net/article/October_2008/Gazing_Balls_in_the_Sea|accessdate=27 август 2010|newspaper=All at Sea|date=октомври 2008}} {{en}}</ref><ref>{{цитирана книга|url=http://books.google.com/books?id=tu0sqBp8eAAC&pg=PA91|page=91|title=Coral reefs of the southern Gulf of Mexico|author=John Wesley Tunnell, Ernesto A. Chávez, Kim Withers|publisher=Texas A&M University Press|year=2007|isbn=1585446173}}</ref>
*''[[Syringammina fragilissima]]''
*''[[Thiomargarita namibiensis]]''

Прегледник