Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Менува: az:Rus-türk müharibəsi (1806-1812)
с (r2.6.4) (Бот Менува: ro:Războiul Ruso-Turc (1806-1812))
с (r2.7.1) (Бот Менува: az:Rus-türk müharibəsi (1806-1812))
[[Категорија:Наполеонски војни]]
 
[[az:Osmanlı-Rus-türk müharibəsi (1806-1812)]]
[[be:Руска-турэцкая вайна, 1806-1812]]
[[bg:Руско-турска война (1806-1812)]]
24.517

уредувања

Прегледник