Прејди на содржината

Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: ar:غاوتاما بودا
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: ru:Будда Шакьямуни)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ar:غاوتاما بودا)
 
[[als:Siddhattha Gotama]]
[[ar:غاوتاما بوذابودا]]
[[an:Siddhartha Gautama]]
[[ast:Buda Gautama]]
24.517

уредувања